مدیر حوزه های علمیه برادران چهارمحال و بختیاری:

استغفار بهترین دعایی که زود مستجاب می شود

حجت الاسلام احمدی، بهترین اعمال برای بهره مندی از فیوضات شبهای قدر را دعا، استغفار و قرائت قرآن عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ جلسه اخلاق کارکنان ستاد فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در حسینیه آیت الله بهاءالدینی با سخنرانی مدیر حوزه های علمیه برادران استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمد احمدی با گرامیداشت فرارسیدن لیالی پرفضیلت قدر و تسلیت ایام ضربت خوردن و شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام گفت: روزه برای این است که انسان به غیر انسان تبدیل نشود و به آن باطن الهی و نور خدایی وجود خویش برگردد.

حجت الاسلام احمدی، افزود: ماه مبارک رمضان، ماه خاص با اعمال متفاوت است که دعاهایش از 24ساعت نیز بیشتر می شود، که نشان دهنده اهمیت این ماه می باشد.

امام جمعه فرخشهر، ادامه داد: یکی از ادعیه این ماه،‌دعای ابوحمزه ثمالی است که گفته می شود امام سجاد علیه السلام شبهای ماه مبارک رمضان، پرده کعبه را می گرفت و تا سحر آن را زمزمه می کرد.

وی، گفت: اهمیت ماه مبارک رمضان در قدرت بر نه گفتن و ایستادگی برابر هواهای نفس و شهوت و شکم است و تقوا چیزی جز قدرت ترک همه بدی ها نیست.

مدیر حوزه های علمیه برادران استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه ماه مبارک رمضان سراسر بشارت است، مؤمنین را در این ماه خوف فرا می گیرد که مبادا مشمول رحمت الهی واقع نشوند؛ زیرا انسان با خوف از خداوند می تواند به سعادت واقعی برسد.

حجت الاسلام احمدی، تصریح کرد: انسان می تواند به تمام صفات خداوند دست پیدا کند، اگر بخواهد؛ زیرا در این ماهِ ضیافت، مهمان کاملاً گرامی است و می تواند کرامت والای الهی را به دست آورد.

این استاد حوزه علمیه، عبادت دانستن خواب روزه دار و ثواب برای نفس های این شخص را نشانه اهمیت ماه مبارک رمضان دانست و گفت:‌امام سجاد علیه السلام همواره دعا می فرمودند که خدایا کاری کن تا این ماه را از عبادت پُر کنم!

وی، با اشاره به فرازی از خطبه شعبانیه، شقی ترین افراد را کسی دانست که نتواند از فیوضات ماه مبارک رمضان بهره مند شود و از خیر و برکت شبهای قدر محروم و بی نصیب بماند.

حجت الاسلام احمدی، ماه مبارک رمضان را طولانی ترین ایام عبادت و مُحرم شدن انسان دانست و گفت: بزرگان دین اعتقاد دارند برای بهره مندی از برکات شب قدر باید از یکسال قبل به فکر آن بود و کاری باید کنیم که خداوند عاشق ما شود.

وی، دعا و استغفار و انس با قرآن کریم را مورد سفارش در شبهای قدر دانست و افزود: بعد از واجبات، دعا می تواند انسان را فوق العاده محبوب درگاه خداوند کند و محبوب ترین مؤمنان کسی است که بیشتر دعا می کند.

امام جمعه فرخشهر، با اشاره به آثار دعا، گفت: دعا می تواند قضا و قدر حتمی الهی را به نفع انسان تغییر دهد، البته همین دعا نیز جزئی از قضا و قدر خداوند است.

حجت الاسلام احمدی،‌استغفار را از دیگر اعمال شبهای قدر برشمرد و گفت: استغفار ضمن اینکه توبه و اظهار ندامت از گناهان گذشته است، خود نیز نوعی دعاست، که باعث محبوب شدن انسان نزد پروردگار می شود و بهترین دعایی است،‌که زود مستجاب می شود.

وی، تلاوت قرآن را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: قرائت قرآن در ایام ماه مبارک رمضان و شبهای قدر، ثواب ذکر را نیز برای انسان به همراه دارد.

مدیر حوزه های علمیه برادران استان چهارمحال و بختیاری گفت: گناهان انسان درد، استغفار درمان و برنگشتن به گناه، شفا می باشد.

وی،‌ همچنین انفاق و کمک به نیازمندانی که از قبل انسان آنها را شناسایی کرده را یکی دیگر از کارهای مناسب برای شبهای قدر عنوان کرد.

http://charmahal.koolebar.ir/node/1169

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.